Чоловік nіднімав на неї руку, а свекруха заохочувала його поведінку: Б’є, значить любить

0
30

Таїсія Федорівна, дізнавшись новини про те, що невістка хоче покинути інститут, намагалася навчити сина, щоб той пояснив невістці, що це поспішний висновок. Тільки от сина сам був не проти і пояснював матері, що зараз нікому не потрібен цей безглуздий диплом. Жінка синові пояснювала, що все попереду, у них все життя є і все ще може змінитися. А ввечері жінка запросила дітей до себе після роботи. Вона встигла приготувати пиріг, ще картоплю та салати, щоб діти поїли втомлені після роботи. Коли вони прийшли, то одразу накинулися на їжу. Настя вплітала в обидві щоки і похвалила свекруху, що їжа дуже смачна. Потім допомогла все прибрати зі столу і навіть помила посуд. Сергій дивився на дружину та гордо посміхався. Свекруха завела розмову з невісником щодо інституту, коли Сергій залишив їх удвох. Тоді Настя розповіла, як їй тяжко навчається заочно. Свекруха запропонувала заочне навчання, але дівчина почала відмовлятися, пояснила, що молоді жити хочуть, а Серьожин грошей взагалі недостатньо.

Свекруха одразу ж почала вмовляти невістку, що допомагатиме і взагалі можна ремені затягнути, на те вже пішло. «— Мамо, я знову повторюся, жити бажання є більше, ніж економити», сказала Настя важко зітхнувши, домиючи посуд. Тоді свекруха посадила її і попросила залишити посуд, а разом попити свіжого завареного чаю. «— Доню, повір, я теж вчитися не хотіла, але мене підтримали мої дві свекрухи, які допомагали виховувати Серьожку і вчитися паралельно». Настя не зрозуміла сказаного свекрухи і запитала: «— У сенсі дві?». Таїсія почала розповідати невістці про її два заміжжя. То як від першого чоловіка втекла, тим ще тираном він був. Його звали Грицько. Вона закохалася в нього з першого погляду, коли він до них на роботу до цеху надійшов. Тоді вони побралися, дівчина вчилася ще у вечірній школі і змушена була покинути, щоб заміжнім життям зайнятися. Мати її була категорично проти, але Тая тоді вже ухвалила рішення. Але раптом, коли настав час і Таїсія заявила свекрусі про навчання, та чітко дала їй зрозуміти, що жінці освіта не потрібна. «— Потім чоловік став руку на мене піднімати, а свекруха навіть не засудила сина, навпаки говорила, любить, хоче перевиховати».

Настя з жахом слухала. Потім, коли Таїсія вийшла на роботу, вона пішла і не повернулася до Гриші. Повернулась до матері та відновила навчання у школі вечірній, займалася особисто у їхнього педагога. На заняттях вона познайомилася з Олексієм, який став батьком Сергія. Тоді, на заняттях у Ольги Іванівни, Таїсія зрозуміла, що знання, які вона отримувала в інституті, це не просто набір інформації, а навпаки це двері в розуміння цього світу і вміння співчувати. Якщо хочеш цьому навчитися, освіта потрібна. «— Це все можливості, які призводять до правильного виховання, дисципліни та вірно збудованих відносин. Так що, Настечко, ти подумай! Настя закивала і одразу задумалася про сказане своєю свекрухою. Наступного дня син зателефонував матері та сміявся у слухавку. «Мамо, ти в мене чаклунка! Чай мабуть чарівний, так? Настя передумала, продовжує вчитися». Вони поговорили із сином і від серця Таї відлягло, що Настенька зробила вірний вибір.