Я думала, що це моя уява, що чоловік любить тільки старшу доньку, а на молодшу йому нач хати. Але після слів сусідки, у мене розплющились очі

0
93

Не розумію, як людина може мати улюбленця серед своїх дітей? У нас із чоловіком ростуть дві дівчинки. Старшій сім років, молодшій п’ять. Обидві наші, тіло від плоті. Обидві копії батька. Дівчата дружать, грають. Але ось мій чоловік, виділяючи всіляко свою улюбленицю, старшу дочку, усвідомлено чи неусвідомлено вбиває між ними клин. Ті витівки, за які старшу чоловік навіть не пожурить, молодшій може обернутися суворою доганою. Наприклад, кинута серед кімнати іграшка. Якщо це зробить старաа, чоловік не зверне на це уваги. Але не дай боже те саме зробити молодшій дочці.

Відразу буде відчитана. Або інший приклад, за столом чоловік дає старшій найсмачніший шматок. Я кілька разів намагалася пояснити чоловікові, що він чинить невірно. Однак він не визнає за собою жодних провин. Говорить, що це мені здається. Гаразд. Допустимо мені здалося. А як бути із сусідами? Нещодавно сусідка мене запитує: «Чи не прийомна ваша молодша?» Я аж очманіла. По-перше, сестри схожі одна на одну, по-друге, вони обидві копії батька. «З чого ви так вирішили», питаю її. «Так коли вони з батьком гуляти вийдуть, відразу видно, що він старшу любить більше».

Щоб у молодшої не розвинувся якийсь комплекс неповноцінності, я намагаюся приділити їй більше уваги, ніж старшій. Але це мені вдається важко. Вони ж обидві мої кровиночки, і я їх обох шалено люблю. І я зі страхом чекаю дня, коли молодша запитає у мене: «Мам, а чому мене тато не любить?» І що я їй на це відповім? Не знаю, що ще зробити, щоб мої доньки не дістали нер вових травм? Як можна пояснити чоловікові, що він некоректно поводиться? До яких спеціалістів необхідно звернутись, щоб отримати потрібні консультації? І чи погодиться мій чоловік відвідати зі мною цих фахівців, адже колоди у своєму оці не бачить?