Христина не знала як їй вчинити і кому поскаржитися: батьки видавали її заміж, але вона любила зовсім іншого

0
29

Сумно на душі – свати їдуть. Їй лише 16, а батьки вже заміж видають. Хлопець помітний, багатий, але не лежить до нього серце. »Мамо, я ще гуляти хочу, а не заміж». Спочатку купили братові Олексі, адже він у школу щодня ходив. Згодом і Крістінці придбали. Дівчинці все було цікаво, що це брат якісь закорючки малює у зошиті. Також хотіла навчитися грамоти. Батько ж гаркнув: — Жінці дорога від печі та до порога! Христина ніколи не розуміла, чому до неї таке ставлення. Зітхнула і почала вишивати рушник. Задумала вишити райських птахів із кольоровими квітами на фоні. Сиділа вдома, та й чекала, коли нарешті сніг зійде, та й можна буде піти з дівчатами гуляти. Ще й за сусідським хлопцем серце кралося.

Давно не бачила вона Степана, який сниться щоночі. Наступного дня вибігла надвір — а там усе в снігу. Крок неможливо зробити. Повернулась у будинок і почала возитися. Сумно на душі: свати їдуть до хати. Їй лише 16, а батьки вже заміж видають. Хлопець помітний, багатий, але не лежить до нього серце. — Мамо, я ще гуляти хочу, а не заміж. — Ти в цьому нічого не розумієш, а колись спасибі скажеш, — сперечалася мати. Батько тільки сопів, шкодуючи меншу дочку, та проти дружини вирішив не йти. Плакала гірко дівчисько і все у Господа благало допомоги. Сіли вечеряти вареники з горохом, борщ, але Христині нічого не до смаку. Відсувала всі страви. Вирішила вийти надвір. . Вилетіла з порога прямо в сніг — раптом Степа дивиться на неї.

— Чув, що сватають тебе? Чи правда? — спитав приглушено і шапку чогось зняв. – А що я з цим зроблю? — Вона йому, та в сльози. – Не люблю я його! І раптом хлопець на руки її. — Моя будеш! Нікому тебе не віддам! А батьки мої зрозуміють. Та й втекли вдвох. Христина не чинила опір, лише міцніше притискалася до широких грудей. …Цю історію мені розповіла бабуся. Батьки не злилися на доньку, а Степан (мій дідусь) теж був не з бідної родини, та й дали притулок дівчині. Коли на вулиці завиває, я завжди згадую своїх коханих та цю романтичну історію.